Original War Centrum
OWC
Podpořte nás
Tak po delší době jsem se opět pustil do práce na karetní hře. První edice je tedy venku, ale bohužel nestíhám natolik dobře, abych udělal vše, co jsem původně chtěl. Proto se zůstane jen u jedné edice a mým cílem bude vytvořit design arabských karet, dokončit editor, přeložit pravidla a první edici do angličtiny a spustit plně funkční web.
Nové karty tak budou muset vytvořit lidi, co o to budou mít zájem.
Budu se však snažit udržovat stránky v chodu a aktualizované.

Postup vpřed mi však brzdí blížící se zkoušky, proto jsem zatím stihl pouze arabskou kartu budov / vozidel:

Arabská velká karta


OffLine Enguzrad | 2013-04-14 19:14:08
Dávná Minulost - první edice sběratelské karetní hry Original War je na světě. Doufám, že se tvůrci módu Dávná Minulost nebudou zlobit, že jsem si vypůjčil jejich jméno :smile:.

Dávná minulost obsahuje:
americké, ruské a neutrální karty
3 hratelné mapy
Američané i Rusové mají přístupné technologie, které jsou dostupné zhruba na konci druhé třetiny kampaně.

Připomínám, že Original War tcg je zdarma a je otevřená pro nové tvůrce karet. Kdokoliv může tuto hru šířit a vytvářet vlastní karty za pomocí editoru. OW tcg se skládá pouze z oficiálně vydaných karet, avšak kdokoliv mi může poslat své nové karty ve formátu ini souboru, které se tak mohou dočkat zařazení mezi oficiální.

Karty si musí každý vytisknout sám, v nejbližší budoucnosti nebude žádná možnost, jak si od nás objednat balíček karet.Odkazy na soubory patřící ke hře:

Original War tcg Editor v2.0
ulož.to
eDisk

Original War tcg - Dávná Minulost
ulož.to
eDisk

Original War tcg - Pravidla
ulož.to
eDisk---------------------------------------------------------------------

Dodatek
Editor prodělal mnoho malých změn, bylo odstraněno několik nedostatků. Doporučuji si pročíst nápovědu. Bohužel zatím chybí překlad nápovědy do polštiny.

Pravidla byla také doladěna a vybavena patřičnými ilustracemi. Bohužel pdf z nějakého důvodu špatně zobrazil pozadí, ale jinak je soubor v pořádku. RTF zobrazil vše správně, ale měl 70 MB. Word jsem posílat nechtěl, protože ne každý ho používá.

V případě nesrovnalostí v pravidlech, textu karet nebo nalezení chyby v editoru, mě kontaktujte na Skype, nebo napiště do komentářů.

Velikost karet po tisku:
Karta budovy, vozidla, sektoru, mapy - 64 x 88 mm
Karta postavy, technologie - 46 x 64 mm

Karty postav jsou oboustranné (zkušená / nezkušená)
Karta mapy má na zadní straně jméno mapy.
ostatní karty mají na zadní straně obrázek kouskykarta_pozadi.png


OffLine Enguzrad | 2013-02-07 01:24:36
A je to tu a je to tu a jsem tu já. A je tu Editor 2.0 ,který odpovídá novým vysokorozlišujícím kartám. Všechny jeho funkce by měli pracovat správně. Jediné co není hotové je polský překlad, anglický překlad má nějaké ty mouchy, ale na obojím se pracuje. Dalším nedostatkem je nehotová nápověda a nevychytané různé mouchy a s tím mi může pomoci kdokoliv, kdo si to stáhne a bude používat.
Takže s různými dotazy a problémy se obracejte na můj skype nebo do komentářů v tomto článku, abych je mohl řešit a případně sestavit Často kladené dotazy neboli FAQ.

Takže dále lze očekávat vychytávání dalších much v pravidlech hry a vytvoření první oficiální edice hracích karet.


Editor 2.0 na Ulož.to


Editor 2.0 na eDisk.czPolský předklad, nakopírovat do složky s editorem a přepsat původní soubor:

Polský překlad na Ulož.to


Polský překlad na eDisk.cz


OffLine Enguzrad | 2012-11-20 23:40:19
Tak, nová pravidla jsou na scéně. Na pravidlech hry by se už nic nemělo výrazně měnit, jen se budou přidávat popisy nových schopností a podobný drobnosti.


OW tcg pravidla - eDisk


OW tcg pravidla - Ulož.to


OffLine Enguzrad | 2012-08-29 14:15:18
Z důvodu spěchu před srazem, na kterém chci beta karty otestovat, jsem už teď vytvořil první balík karet, které se už velmi blíží finální podobě. Seskládaný je trochu narychlo, ale ne natolik, aby byl nehratelný :smile:.

Doplnil jsem ilustrace k ruským postavám a dokončil americký balík.
Jestli nebudu linej tak sem zitra přihodím i nová pravidla a může se hrát :smile:.


Ruský balík - Ulož.to


Ruský balík - eDiskAmerický balík - Ulož.to


Americký balík - eDisk


OffLine Enguzrad | 2012-08-23 00:07:40
Z důvodu časové tísně jsem se rozhodl přeskočit přeprogramování editoru a vytvořit beta balíky ručně. Teprve až se beta karty otestují, předělám editor.

Prozatím mám hotovou mapu Vysočinu v novém grafickém provedení.


Sektory na Ulož.to


Sektory na eDisk


OffLine Enguzrad | 2012-08-21 20:28:39


OffLine Enguzrad | 2012-08-19 11:05:21
Tady je ukázka nových karet pro američany s vyšším rozlišením než ty staré. S těmito kartami mi hodně vypomohl Spooker za což jsem mu vděčný já i celá moje sbírka zpívajících brambor.


Americká karta pro budovy a vozidlaAmerická karta pro postavy (konkrétně povolání voják a je zkušená)Optoelektronická technologie


Počítačová technologie


Siberitová technologie


Základní technologie


Zbraňová technologie


OffLine Enguzrad | 2012-08-09 17:45:12
Konečně, editor je hotov. Teď je na řadě to nejdůležitější, je potřeba sehnat lidi, kteří by mi pomohli vytvořit první dva beta balíky a otestovat je. Na to je potřeba někdo kdo je vytvoří v editoru, případně někdo kdo najde ilustrace, dále já, kdo karty schválí no a nakonec někdo z okolí Brna, s kým je mohou otestovat (Pokud se vyzná ve sběratelských karetních hrách, tím líp).
Jakmile se tohle zvládne, vytvoříme finální verzi pravidel a první edice karet může jít do oběhu.
Takže se někdo ozvěte a pomozte mi .
OffLine Sali | 2012-05-09 10:17:24
dub 23, 2012

Ano a je to tady, po dlouhé době se mi povedlo sepsat základ pravidel své sběratelské karetní hry na téma Original War. Podobný projekt již kdysi existoval, ale bylo od něj upuštěno a hlavně to byla v podstatě jen kopie Magic the Gathering. Proto jsem si řekl: "Ne, OW si zaslouží originalní karetní hru!".

A tak jsem využil svých znalostí ze všech karetních her co jsem kdy hrál a dal dohromady základní obrysy, které následně sepsal do prvního manuálu. Pro pokračování tohoto malého projektu je kritické vytvořit editor karet (což mi nedá moc práce) a vytvořit první set karet, aby se hra mohla testovat. Jsou tu ale dva problémy.
Zaprvé nebudu mít dost času na vytváření karet, proto by se hodila pomoc několika chytrých hlav které by karty vymýšlely a po schválení vytvářeli.
Zadruhé, každá karta má obrázek, ale artworků není dostatek. Proto je potřeba pár šikovných ruk, které by pomohly s tvorbou nových artworků nebo alespoň dobře nadesignovaných screenshotů z OW.

Nezbývá než dodat, čtěte a pište názory.

dub 29, 2012

Práce na editoru karet pokračuje. Grafika k ruským i americkým kartám dokončena, začnu pracovat na samotném programu. Prozatím tu mám alespoň malou ukázku vzhledu amerických karet.čer 8, 2012

První testovací balík karet hotov. Za ruskou stranu se zde představuje taktika raketometů, děl a zpomalovačů, naleznete zde také některé ze známých postav z kampaně. Bohužel zatím kompletně bez ilustrací. Kdyby někdo nějaké vytvořil, můžu ty karty obratem upravit.

RU Alpha Deck - Ulož.to


RU Alpha Deck - edisk.cz


čvc 3, 2012
Druhý testovací balík hotov. Tímto je hra připravena k prvním testům.

AM Alpha Deck - Ulož.to


AM Alpha Deck - edisk.cz


Mapa Vysočina - edisk.cz


čvc 3, 2012

Editor znovu uploadován společně s novou verzí pravidel.

OW_tcg_Editor.rar - ulož.to


OW_tcg_Editor.rar - edisk.cz
OffLine Sali | 2012-05-09 10:14:41
Jít na stranu: 1
Web funguje na redakčním systému vytvořeným Petrem 'Achse' Hejnou. O design se postaral Štěpán 'Minatory' Pazderka.