Original War Centrum
OWC
Podpořte nás
Q: Dá se OW ovládat pomocí hlasu?
A: Možno si myslíte, že práve blúznim, ale je to tak - ORIGINAL WAR sa dá ovládať hlasom!
Za túto novú featurku môžeme ďakovať 2 nadšencom - gwren1 a 0warfighter0. Tí sa rozhodli vyvynúť profil na ovládanie hry Original hlasom do programu SHOOT.

A ako vlastne rozbehať toto ovláadanie hlasom na vlastnom počítači?
Potrebujete:

MS DirectX 8.1 alebo lepší.
Windows 98/ME/2000/XP

A nasledujte tento návod:

1. Stiahnite si program SHOOT(verzia 1.6) spolu s knižnicou .NET Framework a programom na rozpoznávanie reči tu: Shoot 1.6 + .NET Framework + SR engine
A nainštalujte ho!

2. Stiahnite si SHOOT (verzia 1.6.4) a prepíšte ním predchádzajúcu inštaláciu.

3. Stiahnite si profil na ovládanie hry Original hlasom od gwren1a a 0warfighter0a. Extrahujte ho a uložte si ho na prístupné miesto, pretože ho budete potrebovať pri spustení hry s hlasovými príkazmi.

4. Zmeňte jazyk hry Original War na anglický (English), pretože hru budete ovládať anglickými príkazmi cez program SHOOT ktorý ich bude interpretovať ako klávesové skratky pre anglickú verziu hry Original War.

Ak máte Windows 7 stiahnite si pomocný súbor a ten potom uložte na miesto kde ste nainštalovali SHOOT (teda, tam, kde sa nachádza súbor shoot.exe.

Program máte už pripravený na každodenné používanie. Na spustenie hry Original War spolu so systémom hlasového ovládania spustite program SHOOT a cez menu File -> Open načítajte súbor OW.xml.

Cez menu Speech -> Recognizer -> Training si môžete odskúšat, ako ovládate angličtinu :smile: a hlavne správnu výslovnosť príkazov, aby vašu reč dokázal program správne rozoznať. Ak si myslíte, že všetko zvládate, spustite hru v anglickom jazyku a aktivujte ovládanie hlasovými príkazmi klávesou Scroll Lock. Tou istou klávesou tiež vypínate toto ovládanie.

Pre viac info odporúčam naštudovať:
Tutorial: Play Original War, Almost Like a Real Commander
Original War Support - Fórum (Anglicky)
Článok: Ovládejte OW pomocí hlasu! na X-Ray Clan webe


OffLine Timeshifter | 2009-07-21 20:50:57
Q: Jak se mám připojit na OWC TeamSpeak?
A 1: Podrobný oficiální návod SpiderSe a Jacena.
A 2: Nejprve si stáhněte TeamSpeak klienta (Stáhnout) a toho nainstalujte. Posléze jej pusťte a postupujte podle následujících obrázků.
Klepněte na záložku Connection a vyberte Quick Connect.
Do prvního políčka napiště adresu serveru a popřípadě i jeho port. Pokud se chcete připojit na OWC TeamSpeak, překopírujte tak následující adresu:
ts.fakaheda.eu:7553


Do dalšího pole si napište svou přezdívku, tedy jméno pod kterým chcete vystupovat.

Nakonec klepněte na Connect.

Nyní jste tam. Po levé straně máte okno a v něm několik modrých rámečků. To jsou místnosti. V nich také vidíte zelená kolečka. To jsou uživatelé v nich. Můžete mluvit vždy s těmi uživately, kteří jsou ve stejné místnosti jako vy. Když kolečko zesvětlá, znamená to, že od uživatele příjmáte nějaká data. Nejčastěji to znamená, že mluví. Přeji příjemnou zábavu.
OffLine Minatory | 2008-01-01 16:22:49
Q: Jak si nainstalovat Chat klienta?
A: Potřebujete 2 věci: samotný program a interpreta. Klient je napsaný v programovacím jazyce Python. Zde si stáhněte a nainstalujte interpreta. Díky tomuto prográmku budete moci spouštět všechny programy napsané v Pythonu. Klient je na stažení Zde. Stahněte rozbalte a chatujte chatujte a chatujte.:smile:

Důležitá poznámka: spouští se souborem ow-chat.pyw!


OffLine Achse | 2007-10-15 23:47:06
Q: Jak si přidat avatar na OWAR Centrum
A: Na nějaký z freehostingu nebo na nějaké svoje stránky si nahrajete obrázek a v nastavení si pak vložíte jeho URL.

A) Z freehostingu. (Doporučuji: imageshack.us)

Podle instrukcí daných stránek si vytvořený obrazek nahrajete a zkopírujete si link který vám bude vygenerován, ten pak přímo vložíte do nastavení. Vygenerovaný link bude vypadat nějak takto:
http://img216.imageshack.us/img216/6254/achseqh4.gif

B) Z vlastích stránek.
Pokud vlastníte vlastní stránky tak si obrázek nahrajte tam. Dejme tomu že máte stránky mojestranky.wz.cz a tam si do složky obrazky nahrajete soubor avatar.jpg. Tak vyplíte políčko následovně:
http://mojestranky.wz.cz/obrazky/avatar.jpg


OffLine Minatory | 2007-10-15 18:40:41
Q: Co je to betonář?
A: Jak se přišlo právě na toto slovo nevím. Toto označení se používá pro hráče kteří svou základnu do slova a do písmene zatarasí věžma, tankama a kasárnama. Tito hráči pak nejdou zničit a jsou dobyvatelní jen a pouze Siberitovou pumou která se ale většinou zakazuje. Hra je pak dost dlouhá, neli nekonečná, nemluvě pak o tom, že se u pomalejšího připojení dosti seká. Proto není moudré betonovat ať už na velkých nebo na malých mapách.


OffLine Minatory | 2007-10-15 18:40:29
Q: Co je to rusher?
A: Rush, do jazyka českého hrubě přeloženo jako "Spěchat", "Řítit se" nebo "Pádit". V OWaráckém slovníku to ale znamená napadnout nepřítele "hned" po startu hry ať už s tankama nebo s pěchotou. ALE! Pokud někdo zaútočí rushem, znamená to, že chce vaši základnu buď zlikvidovat nebo poničit a způsobit ztráty. Po dokonání se stáhne a provede další a další výpady s cílem zničit vás. Druhý rush je umění. Tento rusher umí v bitvě taktizovat a nestahuje se aby opravil či doplnil tanky. Jeho ztráty bývají minimání a od jedné základny pokračuje bez prodlení ihned po dokonání čistky. Pěchotu většinou nepoužívá. Proto je třeba rozeznat Rush od Rushe a pokoušet se zamezit jak tomu tak i onomu.


OffLine Minatory | 2007-10-15 18:40:13
Q: Jak natáčet video z OW
A:

Existuje několik programu, kterými se dá zachytávat video z her a jiných aplikací. Dnes vám povím o dvou, a to o všem známém Frapsu a méně známém AviScreenu.

FRAPS
Bohužel placený software, ale možná, když zkusíte v Googlu hledat "fraps rapidshare", něco najdete :smile: Jeho použití je jednoduché. Nainstalujte a spusťte. V záložce Movies si nastavte, kam chcete video ukládat, budete potřebovat hodně volného mista na disku (přibližne 600MB na minutu). Také si zde můžete nastavit, kolik snímků za vteřinu chcete nahrávat, doporučuji 25, stačí to úplně v pohodě. Dejte si klidně víc, ale myslete na to, že čím víc FPS, tím větší je výsledné video. Take můžete nastavit 15, ale to zase odnese kvalita. Nastavte si také, čím chcete natáčení spusit (já používám Num Del, ale klidně si nastavte cokoliv jiného). Pokud chcete zaznamenávat i zvuky, zaškrtněte "Record Sound", ale obvykle je to zbytečné, protože ve videu ty zvuky stejně nahradíte hudbou. Fraps umí zachytávat i screenshoty, takže pokud chcete, můžete i fotit. Ještě bych dodal, že Fraps mi OW shazuje (proto používám AviScreen), ale to může být jen moje chyba.

AVISCREEN
Freeware ( Stahuj.cz), ale jeho kvalita je také nižsí než u Frapsu. Umí totiž nahrávat jen 640x480. OW proto musíte hrat v tomto rozlišení. Před každým spustěním OW musíte AviScreen nastavit. Po stisknutí tlačítka "Set" se vám objeví červený obdélník, který symbolizuje oblast, která bude natáčena. Nasuňte jej do levého horního rohu a potvrďte Entrem. V záložce Short-cut si nastavte, čím chcete spustit nahrávání videa a čím zastavit. Potřebujete tedy dvě klávesy, ja používám Num Del pro spuštění a Num 0 pro stopnutí. V záložce "Video" si můžete nastavit kompresi - nechte ale Uncompresed, OW zatěžuje PC dost i bez toho, abyste u toho ještě komprimovali video :smile: Frames per second nastavte stejně jako u Frapsu. V záložce Picture si můžete nastavit focení screenů a v záložce Folder si nastavte místo pro ukládání. Video, které leze z AviScreenu, bohužel, nejde otevřít v Sony Vegasu, takže je potřeba ho překomprimovat, například použitím VirtualDubu. Hlavně ale nezapomeňte před každým spustěním OW nastavit pozici, kde má natáčet.

Hodně štestí.
Greeny 315-861-807


OffLine Minatory | 2007-10-15 18:39:55
Q: Jak vytvořím screen ze hry
A: Na klávesnici je tlačítko [Print Screen] na některých klávesnicích [prtscr]. Bývá vedle "Scroll lock", "Insert" a podobně. Tímto tlačítkem "vyfotíte" aktuální obrazovku. Snímek se vám uloží do schránky. A pak už jen stačí si otevřít jakýkoliv grafický editor třeba malování a klávesovou zkratkou Ctrl+V, obrázek vložit. Uložíte a máte vystaráno. POZOR: neukládejte screeny ve formátu bmp, tento formát nemá kompresi a polezou vám pak vem 2MB obrázky. Používejte raději JPG nebo PNG.


OffLine Minatory | 2007-10-15 18:39:39
Q: Proč mě nefungují mise v některém z datatisku?
A:

Problém je jasný, buďto není datadisk / nový mód hotový a jedná se bug. A nebo a to je daleko častější, máte nainstalovaný nějaký patch. Např.: 1.06, tento patch vám přepsal OWP soubory.. a když se o to samé (patchnou vám OWP) pokusí pak nějaký instalátor datadisku tak se mu to už nepovede a nahrej se jenom část... proto vám funguje třeba jenom první mse nebo se to po první sekne !!

Proto datadisky instalujte POUZE na nepatchovanou verzi Original War !!!


OffLine Minatory | 2007-10-15 18:39:31
Q: Nefunguje mě patch 1.06.
A:

Tento patch je u něterých hráčů velkým problémem. Nejlepší je stáhnout si 1.06full, který obsahuje i předchozí patche v sobě. Stáhnout se dá na stránce Patche. Pokud se vám vůbec nenaistatoval (instalace proběhla ale nic se nestalo), pravděpodobně jste nevybrali cestu před spuštěním instalátoru. Během instalace je nutné nechat proběhnout všechny aktualizace *.OWP souborů. Dalším problémem je krátká hláška při spuštění hry přes zástupce na ploše. Je to způsobeno tím, že hra se po instalaci patche 1.06 již nedá spustit přímo ale jen přes uvodní nabídku: tzv. launcher, takže si najděte složku s instalací Original War a vytvořte si na ploše nového zástupce. Další závadou je velmi oblíbená hláška uživatelů Windows, hláška o havarijním ukončení aplikace (to je to odeslat zprávu o chybě Microsoftu) s chybou na souboru OwarFull.dll. V tomto případě zpravidla nepomůže nic jiného než reinstalace Windowsů a instalace Service Packu 2.

BTW: Nebojte se toho taky jsem musel reinstalovat :smile:


OffLine Minatory | 2007-10-15 18:39:19
Jít na stranu: 1 2
Web funguje na redakčním systému vytvořeným Petrem 'Achse' Hejnou. O design se postaral Štěpán 'Minatory' Pazderka.