Original War Centrum
OWC
Podpořte nás
Tak jelikož jako správný magor hraji poslední dobou jen za Araby, rozhodl jsem se napsat vám pár postřehů a kombinací :smile:

Takže...

1.
Hrátky s bází

Velice často se správný hráč za Araba ke konci hry obětuje pro dobro týmu a nechá si jen dělníka, příp. si nechá udělat jeřáb...
Asi si říkáte, že je to blbost, ale:

I.
Stejně byste padli... Intenzivní útočení Američana nebo Rusa ovládaného schopným hráčem prostě nemáte šanci přežít.

II.
Když máte pořádně zakamerovanou bázi, tak v kombinaci s minami můžete krásně odpalovat cizí bobíky, co si jezdí pro bedny z vašeho bývalého skladiště/velkoskladu. V kombinaci se zbytkem vaší ropy to bývá slušná šlupka.

III.
Pokud váš nepřítel útočí i lidmi a vy víte, že nepřežijete, není nic krásnějšího než sabotovat vlastní siberitový důl, to se mu ten útok pak hrubě nevyplatí, pokud útočí se vší živou silou :smile:. Při tomto postupu si nechte v záloze dělníka, ať máte s kým zabrat protivníkovu základnu :smile:

2. Tips n' Tricks

I. Miny ve "Falloutím" stylu.

Zkuste si někdy na cestičku do vaší základny postavit běkolik barelů ropy (ale vozte to tam po padesátkách, jeden barel je neškodný) a šikovně je zamaskovat (stromy, válející se bedny, poškozené tanky... přemýšlejte :smile: tak, aby byly v dostřelu vaší kasárny (samozřejmě okolí základny poctivě osaďte kamerami :smile:
Když pojede okolo nepřátelský útok nebo se opoziční armáda zastaví a bude se snažit blokovat, prostě do nich střelte minometem a uvidíte světelnou show :smile: Miny můžete použít na lepších místech.


II. Hrátky s osazením

Známe své lidi, říká se. :smile:

Hráč ve svém týmu uvidí (například) dva vojáky na devátém levelu, tak je pošle do kasárny se spoustou horších a strčí jim do hnáty minomet. Funguje to, ale:

Větší palebnou sílu bude vaše kasárna mít, když nejlepším pěšákům necháte jejich milované samopálky a méňě zkušeným vrazíte minomet. Samozřejmě se to netýká situace, kdy na vás útočí nepřítel s raketomety/raketami a vy potřebujete velkou sílu na dálku...

III. Bacha na...

...Hele, jestli máte vyzkoumány Stimulační drogy, nezapomeňte ty lidi v červeném vyléčit... Oni chudáci umírají, drogy nedrogy. To se mi takhle stalo s VELKOU skupinou opic kamikaze, jedna dostala ránu sniper-puškou a byla v červeném, tak jsem ji poslal zpátky a nevšímal si jí. Když jí "vyprchaly" všechny životy (protože já vůl jsem ji zapomněl vyléčit), tak bouchla a odpálila mi dalších 15 opic... Typická situace typu "No nenasralo by vás to..."

IV. Netradiční arabské zbraně

Plamenomet například... dokonalá zbraň na lidi a obranné věže s těžkým dělem, dojedete těsně k nim, nevrznou si :smile:.
Kdyby jen ta krabice chrlící oheň nestála 40 barelů ropy...
Kdyby, kdyby, nesraly ryby...

A samozřejmě slavná "Samohybka", auto obložené desítkami červených válečků s nápisem "TNT" s přísadou siberitu... Ovládané zkušeným hráčem dokážou zničit celou základnu i s armádou naprosto osamotě... v nepovolaných rukou to mohou udělat ve vlastní bázi.

Se Samohybnými bombami musí člověk umět manévrovat, neposílejte je do boje o samotě, ale posílejte skupinky přibližně po třech až čtyřech a každou na jiný cíl, ovládanou pokud možno jiným mechanikem... Pokuď jsou ovládány jedním mechanikem a některou vám nepřítel poškodí, okamžite ji odpojte, zvýšíte tím sílu ostatních. Sice o málo, ale každý hit-bod se počítá.

V. Podminovávání beden

Hodně známá praktika, poctivě zakamerujte a podminujte bedny, jak se něco objeví na mapě u těch beden a zastaví se to, odpalte, ani se nemusíte dívat, protože byste to naopak nemuseli stihnout...

A klidně si troufněte před neprátelovu základnu nastražit vlastní padesátku beden s výbušným dárečkem gratis! Takhle má vypadat hra za arabskou stranu!!!

Závěr

Tak, to by bylo něco o Arabech. A ještě připomínám, Arabové nejsou hlavní palebnou silou ani pilířem týmové obrany a taktiky, ale v rukou schopného hráče se můžou proměnit v obojí :smile:.


OffLine Spooker | 2009-03-25 15:40:22
Ozval se mi hráč Tarf s celkem užitečnym tipem do hry.

Když někdo vyrábí v boji tanky se solárním motorem a má ve „skupině“ i tank se spalovacím motorem, tak si snadno může přijít k nevyčerpatelné energii u tanků s tím solárním.

Stačí si jako vůdce skupiny označit tank se spalovacím motorem a dojet s ním spolu s ostatními tanky natankovat ke skladišti. Nejenže se naplní naftou tank, který to potřebuje, ale naplní se i solární tanky.

Tak testujte :smile:


OffLine Acaruss | 2008-11-21 22:42:10
Pokud máte v armádě arabské vojáky (např. 12. am. mise) a vynaleznete dálkové bomby, tak stačí označit skupinu vojáků (i amerických) tak, aby byl hlavní označený arabský voják (např. dvojklikem na Araba), a pošlete je všechny umístit na jedno místo minu. Pak hru pauzněte a všechny kromě jednoho vojáka (Američana) pošlete pryč. Ten (i když je americký) nasadí minu. To samé jde i s nasazováním skrytých kamer. Důležitá poznámka: Jste omezeni pouze počtem vojáků a šikovností. Araby nechte miny nasadit jako poslední, protože pokud už nasadili všichni Arabové, nemůžete nasadit další. Odpalování probíhá stejně: Dvojklikem označte Araba se všemi vojáky a dejte odpálit. Nevýhoda: Američané nemůžou miny odpálit postupně, pouze hromadně.

Mayh3m


OffLine Anonymous | 2007-10-15 21:43:56
Jak vyrobit siberitovou bombu v posledni misi za Alianci

V poslední misi za alianci je asi nejlepší způsob nejdřív zničit abrabskou zakladnu,tam se udsídlit, postavit základnu a vyzkoumat využití artefaktu.Až budete mit všechny artefakty připojeny k laboratořím a ten posledni k mimozemské budově.
Pomocí artefaktu vidění se dívejte na americkou nebo ruskou základnu a čekejte až začnou vyvíjet technologii štěpení alaskytu/siberitu nebo až začnou v tovarně stavět siberitovou bombu. Potom začněte utočit.

a)Američani
Dobití americké základny je docela lehké stačí si v kasarnách změnit pár vojáku nabazukéry (doporučuji si vzít dva vědce) a teleportovat je pomocí artefaktu do americké základny nad laboratoře! Laboratoře nesmíte zničit ani poškodit! Nejdříve zničte obrannou věž s radarem a potom ostatní věže. Pomalu se budete blížit k velkoskladu ten zničte a Američané se vzdaji, potom mužete pokračovat v jejich výzkumu a postavit tak siberitovou bombu.

b)Rusové
Dobití Ruské základny je těžší než americké,protože mají obranné veže na kopci.Nejlehčí útok je z jihu, pomocí artefaktu zničte zpomalovač a pomoci bazukéru ostatni věže.Jakmile se dostanete do základny neutočte na na laboratoře ani na továrnu a hned zničte velkosklad po zničení velkoskladu se Rusové vzdaji.

V obou případech se dá v laboratořích vyzkoumat siberitová bomba!Pozor v některých verzích je bug, který přivlastní siberitovou bombu jinému národu!

Zpracoval Iggy.


OffLine Anonymous | 2007-10-15 21:42:55
V jednotlivých misích se občas vyskytnou otázky například "Kurt se odmítá vzdát, co uděláš?". Tyto otázky nejsou ve hře jen tak musíte se pečlivě rozhodnout jakou odpověď dáte, protože pak to může zvrátit průběh několika misí.Arabská tržniceV misi Lišči nora (7.mise Ru) máte za úkol dobýt hlavní Arabskou základnu Nový Kaabul. Když základnu dobyjete naskytne se vám možnost zajmout Haike Styerovou. Snažte se jí zajmout ze všech sil, protože pak vás čeká sladká odměna. O misi dál tedy mise Stavíme (8.mise Ru) kde máte postavit hlavní zákadnu vám pochvíli Popov zavolá, že k vám posílá Haike Stayerovou. Když Haike přivedou asi za pět minut zavolá Kurt Schmid za Legii a nabízí Arabskou kasárnu za Haike. Tento obchod příjměte. Když staví kasárnu ozve se vám velitel Arabských sil, že chce ty dva Legionáře za tři náklaďáky surovin.To také příjměte Schmid vám dostaví základnu a přijedou Arabové, kteří si v klidu odnesou zrádce. Jenže Haike bude chtít zabít Burlaka, proto jí zvlikvidujte. Takže docelá výhodné, ale to není všechno. O misi dál tedy Kapitola Epsilon(9.mise Ru) kde máte zničit Americko-arabskou základnu Epsilon. Po pár utocích na Američany se vám ozvou Arabové, že se chystají odejít a při dalším útoku na Američany vám pomůží. To samozřejmě příjměte. Arabové krásně nainstalují miny na Americkou obranu a máte o hlavní věc postaráno.Od Iggiho: Ale je tu ještě jedna možnost, kterou mi poradil Iggi. Když v misi Stavíme (8.mise Ru) Haike vyměníte za kasárnu, v misi Pronásledování pokračuje (9.mise Ru) kde máte zachránit Porfesora Gosudarova vám pomůže. Haike se k vám přidá ještě s několika žoldnéři a odhalí vám všechny miny na mapě.Což je také dobrá výhoda. Vyberte si tedy pomoc v misi Kapitola Epsilon nebo v misi Pronásledování pokračuje? Co si vyberete je už jen na vás.(Za informaci děkuji Iggimu)Posily na konecV misi Lov na lišku(12.mise Am) kde se připravujete na útoku na Ruskou základnu. Pochvíli ze zadu přijede Legionář a nabídne vám neutralitu. To vše přijměte a zaplaťte mu. Tato odpověď se projeví v poslední misi. Konečné zůčtování(15.mise Am) když si vychutnáváte Legii a odstřelujete jednoho Legionáře za druhým, tak Macmillan Legii nabídne, aby se vzdali. Pokud jste v misi Lov na lišku zaplatili pak se k vám Legie přidá. Pokud jste si něco vymyslel ohledně naleziště Mateřské žíli siberitu, tak si musíte ještě chvíli pobojovat a máte o mnoho lidí méně.Viďíte co se všechno může stát když zotpovíte jinak?


OffLine 5ITH | 2007-10-15 21:41:35
Tak tento ošemetný problém zná snad každý. Dojde, zrovna když stavíme Behemoty, samohybné bomby nebo siberitovou pumu. Otázkou zůstává, jak tomuto problému předejít. Jednou možností je zvýšit rychlost těžby což nas ale také obíra o tuto důležitou surovinu. Řešení je jednoduché a to následující:
Ze Skladiště / Velkoskladu odstraňte všechen siberit / alaskyt (nejlépe náklaďákem) a z dosahu dejte všechny dělníky až na jednoho. S tím čekejte u velkoskladu a vždy, když se vytěží jeden kristal, tak ho s dělníkem vyneste ven a položte ho na zem . Aby toto mělo nějaký smysl, tak to zopakujte alespoň 10x. Pak opět s dělníkem (hlavně bez náklaďáku) seberte všechny kristaly a odneste je zpět do velkoskladu. A co se stalo? Za 1 vytěžený kristal je jich rázem o 9 víc. Pokud to takhle uděláte 10x jak jsem říkal, tak máte ve své základně 100 kristalů. Užitečné, hlavně pokud hrajete hru; atomový závod :smile: Hodně štěstí při testování


OffLine Acaruss | 2007-10-15 21:40:33
Když si vybíráte postavy v misi „Daleká cesta má“, aby se s vámi přidaly k Alianci, nevybírejte si Franka Forsytha, Joan Fergussonovou a Lisu Lawsonovou. Důvod? Frank a Joan se k vám přidají automaticky a Lisa řekne, že jste zrádce, a nepřidá se k vám. Takto si potom mužete vzít tři postavy navíc.


OffLine 5ITH | 2007-10-15 21:38:55
Na OWAR centru najdete několik různých možností a rad, jak odolat ruským Behemotům. Zde Vám přináším návod jak ztrapnit ruského protivníka, který na Vás jede s Behemotama (je ale důležité aby jste OW znali alespoň jako pokročilí). Postavte si několik buldozerů s naftovým motorem, dálkovým řízením a kolopásovým podvozkem. Vydejte se proti Behemotům a pusťte se do nich. Behemoti nebudou zchopni pohybu a nebudou Vás moci ohrožovat celým zbraňovým systémem. Máte-li dobré mechaniky, bude to otázka několika sekund. Přeji mnoho štěstí při testování :smile:


OffLine Acaruss | 2007-10-15 21:38:26
Arabská strana sice, jak již jistě víte, nemá siberitovou raketu, ale používá kontaminaci ložiska siberitu, při kterém vědec umírá na ozáření. Existuje ale malý trik, po kterém se vědec „vyléčí“ a je schopen normální práce. Zapomeňte na lékařskou péči, které ho podrobíte, protože to nemá cenu. Místo toho dejte vědce třeba do kasáren a dejte mu samopal, prostě ho zmněňte např. na vojáka a vše je v pohodě. Potom dejte vojáka zpět na vědce a je to. Let's go, Arabian! :smile:


OffLine Acaruss | 2007-10-15 21:37:55

Již od vzniku Original War se vášnivě diskutovalo o možnosti cheatování ve hře. Ve hře žádné cheaty nejsou, přesto ale existujou jisté způsoby, jak si hru výrazně ulehčit. Následující popis je podle mého názoru nejlepší věcí ve hře. Jistě se vám někdy stalo, že jste na začátku hry pro více hráču začínali s dělníkem-amatérem a chtěli jste si ho vytrénovat co nejrychleji. Vždy to trvá strašně dlouho než ho budete mít level 10. Dnes jsem přišel na spůsob, jak si dělníka vytrénovat za pár desítek vteřin:Postavte dělníka v dostatečné vzdálenosti od beden (50 beden alespoň) a podržte shift (po celou akcii ho držte). Klikněte na bedny, pak na 'položit bedny'updelnik2.jpga nakonec na zacyklit.


updelnik1.jpgDělník bude na místě neustále zdvihat a pokládat bednu a úrovně se mu budou po 100 zvyšovat. Za pár minut z něj je úroveň 10. Příjemnou zábavu a hodně trpělivosti při zkoušení :smile:OffLine Acaruss | 2007-10-15 21:36:38
Jít na stranu: 1 2
Web funguje na redakčním systému vytvořeným Petrem 'Achse' Hejnou. O design se postaral Štěpán 'Minatory' Pazderka.